מערכת AVIA

מערכת אוכלוסיה בחירום

חברת AVIA Security מספקת פתרונות טכנולוגים לניהול, בקרה ושליטה באוכלוסיה במצבי חירום. לחברה מספר מוצרים שנותנים מענה מתאים לאיומים שונים, במרחבים עירוניים משתנים.

מערכת הליבה מתבססת על מרכז שליטה ראשי בצד האחד ומהצד השני הטלפונים הסלולרים של המשתמשים. מרכז השליטה הראשי מאפשר עבודה מול יחידות ניהול ניידות (טאבלטים /סיירים) ויחידות ניהול נייחות (חמ”לים שונים), במצבי חירום משתנים.

ניתן להפעיל את המערכת מכל מקום בעולם ולהתחבר אליה ללא קשר למקום הגיאוגרפי של האירוע או של מנהל האירוע.

מערכת החירום משכללת את עיבוד המידע, מקצרת את זמני הבדיקה של הבתים בזמן חירום, מאפשרת ליצור קשר מהיר עם התושבים ולקבל תמונת מצב בזמן אמת על המתרחש ביישוב בזמן אירוע.

מצב שגרה:

בזמני שגרה המערכת משמשת ככלי להעברת הודעות מהירות אל התושבים במקרים בהם יש צורך לעדכן את התושבים על אירועים בטחוניים/אזרחיים, אשר אינם משפיעים באופן ישיר על התנהגות התושבים. ניתן לשלוח הודעות אלו מהסלולר ומהחשב.

כגון:

  1. חסימות צירים
  2. תרגילים ביישובים סמוכים
  3. התרחשות מז”א חריג

בנוסף, המערכת מאפשרת שליחת הודעות לתת קבוצות שהוגדרו מראש במסך ההקמה.

כיתת כוננות/כוחות חירום:

המערכת מאפשרת לרבש”ץ להקפיץ כיתת כוננות ואת כוחות החירום, מבלי להפעיל אזעקה ובנפרד משאר היישוב. הקפצת הכוחות מתבצעת בשליחת הודעה ראשונית קבועה ולאחר מכן ניתן לשלוח הודעות אל כוחות החירום מבלי להפריע לשאר היישוב. המערכת מאפשרת לרבש”ץ לקבל תמונת מצב מהירה של אילו כוננים קפצו וזמינים לרשותו בזמן ההקפצה.

מערכת החירום – הפעלת חירום:

הפעלת מערכת החירום מפעילה ציפצוף טורדני במכשירי התושבים ומבשרת להם על אירוע חירום ביישוב. הטלפונים מצפצפים גם במידה והם במצב “שקט” או “רטט”.

מרכז השליטה נדלק והמידע מהתושבים מתחיל לזרום אל מסך האירוע המרכזי. כלל המנהלים מתחברים אל מסכי השליטה ומקבלים את כל המידע מהתושבים ומגורמי הניהול השונים אל המסך שלהם.

לתושבים נפתח מסך דיווח יעודי לשעת חירום וכל תושב יכול לדווח על מצבו, ולקבל מידע מגורמי הניהול השונים באפליקציית החירום.

כיתת כוננות

אפליקציית ניהול:

את מערכת החירום ניתן להפעיל מכל מחשב PC בעל דפדפן כרום, ומכל טאבלט באמצעות אפליקציה יעודית . טאבלט הרבש”צ בנוסף לשאר היכולות, מאוכן על המפה של מנהלי האירוע.

 יומן אירועים:

עם הפעלת כוחות החירום או הפעלה כללית של מערכת החירום, המערכת מבצעת הקלטה של כלל פעולות שנעשות במערכת, ע”י התושבים או ע”י המנהלים.

יומן האירועים מאפשר למנהלים השונים להתעדכן באופן מיידי במתרחש ואף להוסיף מידע רלוונטי אל יומן האירועים. יומן האירועים מפולח לפי צבעים כבר בשלב ההפעלה על מנת להקל על המנהלים להבין את המידע ואת מקורו. בסוף כל אירוע ניתן להפיק דו”ח מפורט על האירוע האחרון.

– בהמשך ניתן יהיה להציג את האירוע על ציר זמן ולצפות בהתרחשות בצורה ויזואלית.

הודעות לתושבים:

המערכת מאפשרת למנהלים המערכת להוציא הודעת כללית לכלל התושבים שמחוברים למערכת בעלי מערכת אנדרואיד ואייפון בלבד. כל שליחת הודעה לתושבים מתעדכנת בצורה ויזואלית במסך האירוע ומציגה מי קרא את ההודעה ומי לא.

תושבים שאינם מחוברים למערכת מקבלים SMS במקום הודעה.

 צ’אט:

מנהלי האירוע יכולים לתקשר אחד עם השני באמצאות צ’אט פנימי.

כמות בתים תקינים/רשומים:

בכל רגע נתון המערכת מציגה את כמות הבתים הרשומים במערכת ואת כמות הבתים שסומנו כתקינים. המספור לא מתייחס לבתים ריקים ולמבני ציבור.

חיפוש תושבים:

בזמן אירוע חירום ניתן לבצע חיפוש תושב ע”י חלונית חיפוש תושבים. התושבים מופיעים ברשימה לפי הא-ב, ומסומנים ברשימה לפי הסטטוס הרלוונטי בו הם נמצאים. תושבים שאינם מחוברים למערכת ואנשי כוחות החירום מסומנים באייקון נוסף ליד.

סימוני מפה:

במסך האירוע הראשי ניתן להוסיף סימנים/אייקונים ע”ג המפה ובכך להראות לכלל המנהלים אירועים ספציפים. כל סימן מראה סוג אחר של אירוע/פעולה/כוח. 

כפתור מצוקה:

כל משתמש יכול להקפיץ הודעת חירום אצל הרבש"צ והחמ"ל. המנהל הרלוונטי יכול לראות היכן נמצא התושב ואף להאזין להקלטת האודיו שלו.

הודעות תרבות וקהילה:

שליחת הודעות "תרבות וקהילה" למשתמשים. הודעות אלו ישלחו מהמכשיר הסלולרי של המנהל המורשה.

הקפצת יישוב והקפצת כוחות חירום מהסלולר:

הקפצת חירום וכוחות חירום מהסלולר למשתמשים מורשים. ניתן לשלוח הודעות לכוחות החירום מהסלולר בזמן אירוע ובזמן הקפצת כוחות.

ניהול קבוצות חירום:

הקפצת קבוצות חירום, וניהול הקבוצות בשגרה ובחירום.

אירועי תרבות וקהילה / פליירים:

פיצ'ר תרבות ואירועים להפצת אירועים ופליירים לתושבים שליחה מהמחשב בלבד

דילוג לתוכן